sobota, 29 czerwca 2013

STRIPES.

Stripes, stripes, stripes ...Is someone there who's already bored of that trend? It's not me for sure. It's first outfit with stripes theme, but I have 2 more to show you guys in future. What about black and white? Who doesn't like this combination? Here is a really big room to maneuver. Clothes with geometric, graphic prints in the above-mentioned colors attract looks and are conspicuous. I matched stripes b&w jeans with top with black- white- red print and black blazer. Almost monochrome. Easy, comfy and simple. :)
My dear followers, as  some of you might know, Google Reader is shutting down from the 1st of July and as from that date, you will lose the list of blogs you follow. The best place to for following other bloggers is Bloglovin'. There you can find an instruction how to easily transfer blogs from Google Reader to Bloglovin'. Don't forget to follow Kate loves fashion:)
Pasy, paski, paseczki... Czy komuś już znudził się ten trend? Bo mi jeszcze nie. To dopiero pierwsza stylizacja z motywem pasków. Mam Wam do pokazania w przyszłości 2 kolejne. A biel i czerń? Chyba wszyscy kochają takie połączenia. Tutaj jest naprawdę bardzo duże pole do popisu. Ubrania w geometryczne, graficzne wzory w wyżej wymienionych kolorach przyciągają spojrzenia i rzucają się w oczy. Ja spodnie w czarno białe paski połączyłam z czarno- białą koszulką z czerwonymi akcentami oraz czarnym żakietem. Prawie monochromatycznie. Łatwo, wygodnie i modnie :)
Poza tym Kochani chciałabym Wam przypomnieć, że 1 lipca Google Reader zostanie zamknięty i wraz z tą datą każdy z Nas straci listę blogów, które obserwował. Najlepszym miejscem do dalszej obserwacji jest BlogLovin'. Tutaj znajdziecie instrukcję  jak łatwo i szybko przetransportować blogi, które obserwujecie na Google Reader do Bloglovin'.  Nie zapomnijcie o obserwacji Kate loves fashion. :)
Instagram

                        


photos by Dorian Blazewicz.

stripes jeans- Stardivarius | blazer- H&M | top- Bershka | shoes- Cans | chain- Clarie's | watch- River Island.

6 komentarzy: